MB91248ZPFV-GS-163K5E1
Артикул производителя:
MB91248ZPFV-GS-163K5E1
Производитель/Бренд:
Cypress Semiconductor Corp
Краткое описание:
IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
Производитель :
Cypress Semiconductor Corp
Категория товара :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, LINbus, UART/USART
Core Processor :
FR60Lite RISC
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 32x8/10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
120
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
144-LQFP
Peripherals :
DMA, LCD, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
Program Memory Type :
Mask ROM
RAM Size :
16K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.5V ~ 5.5V