MB91248SZPFV-GS-523K5E1
- Артикул производителя:
- MB91248SZPFV-GS-523K5E1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- CANbus, EBI/EMI, LINbus, UART/USART
- Core Processor :
- FR60Lite RISC
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 32x8/10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 120
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 144-LQFP
- Peripherals :
- DMA, LCD, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- Program Memory Type :
- Mask ROM
- RAM Size :
- 16K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 144-LQFP (20x20)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3.5V ~ 5.5V