EFM32ZG108F16-QFN24T
- Артикул производителя:
- EFM32ZG108F16-QFN24T
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M0+
- Number of I/O :
- 17
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 24-VQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 24MHz
- Supplier Device Package :
- 24-QFN (5x5)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.98V ~ 3.8V