PIC32MX250F128DT-50I/TL
- Артикул производителя:
- PIC32MX250F128DT-50I/TL
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44VTLA
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
- Core Processor :
- MIPS32® M4K™
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 13x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 44-VFTLA Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 44-VTLA (6x6)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.3V ~ 3.6V