SAF-XE164HN-24F80L AA
- Артикул производителя:
- SAF-XE164HN-24F80L AA
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
- Core Processor :
- C166SV2
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 16x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 75
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 100-LQFP Exposed Pad
- Peripherals :
- I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 192KB (192K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 26K x 8
- Speed :
- 80MHz
- Supplier Device Package :
- PG-LQFP-100-8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V