PIC16C711T-20I/SS
- Артикул производителя:
- PIC16C711T-20I/SS
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- Core Processor :
- PIC
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 4x8b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 13
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 1.75KB (1K x 14)
- Program Memory Type :
- OTP
- RAM Size :
- 68 x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 20-SSOP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 6V