LM3S5662-IQR50-A0T
- Артикул производителя:
- LM3S5662-IQR50-A0T
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
- Connectivity :
- CANbus, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
- Data Converters :
- A/D 4x10b
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.25V ~ 2.75V