TC322LP16F160FAAKXUMA1
- Артикул производителя:
- TC322LP16F160FAAKXUMA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 1MB FLASH 80TQFP
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- ASC, CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI
- Core Processor :
- TriCore™
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 80-TQFP Exposed Pad
- Peripherals :
- DMA, I²S, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 1MB (1M x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 152K x 8
- Speed :
- 160MHz
- Supplier Device Package :
- PG-TQFP-80-7
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3.3V, 5V