XC2788X136F128LRAAKXUMA1
- Артикул производителя:
- XC2788X136F128LRAAKXUMA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- CANbus, EBI/EMI, FlexRay, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- C166SV2
- Core Size :
- 16/32-Bit
- Data Converters :
- A/D 24x12b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 118
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 144-LQFP Exposed Pad
- Peripherals :
- I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Not For New Designs
- Program Memory Size :
- 1.06MB (1.06M x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 90K x 8
- Speed :
- 128MHz
- Supplier Device Package :
- PG-LQFP-144-13
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V