PIC32MX230F128LT-50I/PT
- Артикул производителя:
- PIC32MX230F128LT-50I/PT
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP
- Connectivity :
- I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
- Core Processor :
- MIPS32® M4K™
- Data Converters :
- A/D 48x10b
- Number of I/O :
- 81
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 100-TQFP
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- RAM Size :
- 16K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (12x12)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.3V ~ 3.6V