EFM32TG230F8-D-QFN64R
- Артикул производителя:
- EFM32TG230F8-D-QFN64R
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 8KB FLASH 64QFN
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M3
- Data Converters :
- A/D 8x12b SAR; D/A 2x12b
- Number of I/O :
- 56
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 64-VFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 8KB (8K x 8)
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 64-QFN (9x9)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.98V ~ 3.8V