EFM32TG108F4-D-QFN24R
- Артикул производителя:
- EFM32TG108F4-D-QFN24R
- Производитель/Бренд:
- Silicon Labs
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 4KB FLASH 24QFN
- Производитель :
- Silicon Labs
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M3
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 17
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 24-VQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 4KB (4K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 24-QFN (5x5)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.98V ~ 3.8V