PIC18LF24K42T-I/MV
- Артикул производителя:
- PIC18LF24K42T-I/MV
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28UQFN
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- I²C, LINbus, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- PIC
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 24x12b; D/A 1x5b
- EEPROM Size :
- 256 x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 25
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 28-UFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 16KB (8K x 16)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 1K x 8
- Speed :
- 64MHz
- Supplier Device Package :
- 28-UQFN (4x4)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.8V ~ 3.6V