PIC32MZ2048EFH064-250I/PT
- Артикул производителя:
- PIC32MZ2048EFH064-250I/PT
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64TQFP
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- CANbus, Ethernet, I²C, PMP, SPI, SQI, UART/USART, USB OTG
- Core Processor :
- MIPS32® M-Class
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 24x12b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 46
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 64-TQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 2MB (2M x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 512K x 8
- Speed :
- 250MHz
- Supplier Device Package :
- 64-TQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.1V ~ 3.6V