AWG28-26/G/300
- Артикул производителя:
- AWG28-26/G/300
- Производитель/Бренд:
- Assmann WSW Components
- Краткое описание:
- CBL RIBN 26COND 0.05 GRAY 10'
- Производитель :
- Assmann WSW Components
- Категория товара :
- Flat Ribbon Cables
- Cable Type :
- Flat Cable
- Conductor Strand :
- 7 Strands / 36 AWG
- Features :
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket Color :
- Gray
- Length :
- 10.0' (3.05m)
- Number of Conductors :
- 26
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- UL Style 2651
- Ribbon Thickness :
- 0.035" (0.89mm)
- Ribbon Width :
- 1.300" (33.02mm)
- Shielding :
- Unshielded
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 28 AWG