AD5440YRU
- Артикул производителя:
- AD5440YRU
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC DAC 10BIT A-OUT 24TSSOP
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- Digital to Analog Converters (DAC)
- Architecture :
- R-2R
- Data Interface :
- Parallel
- Differential Output :
- No
- INL/DNL (LSB) :
- ±0.5 (Max), ±1 (Max)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits :
- 10
- Number of D/A Converters :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output Type :
- Current - Unbuffered
- Package / Case :
- 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Reference Type :
- External
- Settling Time :
- 120ns
- Supplier Device Package :
- 24-TSSOP
- Voltage - Supply, Analog :
- 2.5V ~ 5.5V
- Voltage - Supply, Digital :
- 2.5V ~ 5.5V