AD420ARZ-32-REEL
- Артикул производителя:
- AD420ARZ-32-REEL
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC DAC 16BIT V OR A-OUT 24SOIC
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- Digital to Analog Converters (DAC)
- Architecture :
- Sigma-Delta
- Data Interface :
- SPI
- Differential Output :
- No
- INL/DNL (LSB) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits :
- 16
- Number of D/A Converters :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Voltage or Current - Buffered
- Package / Case :
- 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Active
- Reference Type :
- External, Internal
- Settling Time :
- 3ms
- Supplier Device Package :
- 24-SOIC
- Voltage - Supply, Analog :
- 12V ~ 32V
- Voltage - Supply, Digital :
- 12V ~ 32V