MAX530BCAG+
- Артикул производителя:
- MAX530BCAG+
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC DAC 12BIT V-OUT 24SSOP
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- Digital to Analog Converters (DAC)
- Architecture :
- R-2R
- Data Interface :
- Parallel
- Differential Output :
- No
- INL/DNL (LSB) :
- ±1.5 (Max), ±1 (Max)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits :
- 12
- Number of D/A Converters :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Output Type :
- Voltage - Buffered
- Package / Case :
- 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Active
- Reference Type :
- External, Internal
- Settling Time :
- 25µs (Typ)
- Supplier Device Package :
- 24-SSOP
- Voltage - Supply, Analog :
- ±5V
- Voltage - Supply, Digital :
- 5V