AD7390ARZ-REEL7
- Артикул производителя:
- AD7390ARZ-REEL7
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC DAC 12BIT V-OUT 8SOIC
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- Digital to Analog Converters (DAC)
- Architecture :
- R-2R
- Data Interface :
- SPI
- Differential Output :
- No
- INL/DNL (LSB) :
- ±2 (Max), ±1 (Max)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits :
- 12
- Number of D/A Converters :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Voltage - Buffered
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Reference Type :
- External
- Settling Time :
- 70µs (Typ)
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply, Analog :
- 2.7V ~ 5.5V
- Voltage - Supply, Digital :
- 2.7V ~ 5.5V