X9428WS16Z-2.7
- Артикул производителя:
- X9428WS16Z-2.7
- Краткое описание:
- IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 16SOIC
- Interface :
- I²C
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- ±2.7V ~ 5.5V