X9400YV24-2.7
- Артикул производителя:
- X9400YV24-2.7
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 24TSSOP
- Производитель :
- Категория товара :
- Digital Potentiometers
- Configuration :
- Potentiometer
- Features :
- Selectable Address
- Interface :
- SPI
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 4
- Number of Taps :
- 64
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 2.5k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 150
- Supplier Device Package :
- 24-TSSOP
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- ±2.7V ~ 5.5V