X9251US24IZ-2.7
- Артикул производителя:
- X9251US24IZ-2.7
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
- Производитель :
- Категория товара :
- Digital Potentiometers
- Configuration :
- Potentiometer
- Features :
- Selectable Address
- Interface :
- SPI
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 4
- Number of Taps :
- 256
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 50k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 300 (Max)
- Supplier Device Package :
- 24-SOIC
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V