X9015UM8-2.7T1
- Артикул производителя:
- X9015UM8-2.7T1
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8MSOP
- Производитель :
- Категория товара :
- Digital Potentiometers
- Configuration :
- Potentiometer
- Features :
- Interface :
- Up/Down (U/D, INC, CS)
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Taps :
- 32
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 50k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 400
- Supplier Device Package :
- 8-MSOP
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V