DS1856B-M50+
- Артикул производителя:
- DS1856B-M50+
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC DGT POT 50KOHM 256TAP 16CSBGA
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- Digital Potentiometers
- Configuration :
- Rheostat
- Features :
- Temperature Sensor
- Interface :
- I²C
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Taps :
- 256
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 95°C
- Package / Case :
- 16-LBGA, CSPBGA
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 50k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- Supplier Device Package :
- 16-CSBGA (4x4)
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.85V ~ 5.5V