K0N0BK2-610-1295-1110N
- Артикул производителя:
- K0N0BK2-610-1295-1110N
- Производитель/Бренд:
- Bansbach easylift
- Краткое описание:
- B-LOCKING GAS SPRING
- Производитель :
- Bansbach easylift
- Категория товара :
- Pneumatics, Hydraulics - Shock Absorbers, Dampers
- Actuation Force :
- 249.55lbf (1110.0N)
- Cushioning :
- Features :
- B-Locking, Spring Lock in Extension and Compression
- Impact Capacity per Cycle :
- Impact Velocity :
- Length - Extended :
- 50.984" (1295.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Operation :
- Product Status :
- Active
- Reset Force :
- Reset Time :
- Stroke Length :
- 24.016" (610.00mm)