DSBC-40-100-PPSA-N3
- Артикул производителя:
- DSBC-40-100-PPSA-N3
- Производитель/Бренд:
- Festo Corporation
- Краткое описание:
- ISO CYLINDER
- Производитель :
- Festo Corporation
- Категория товара :
- Pneumatics, Hydraulics - Actuators/Cylinders
- Connection Method :
- G1/4
- Construction :
- Tie-Rod Cylinder
- Features :
- ISO Standardized
- Operating Pressure :
- 8.7 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 80°C
- Operation :
- Double Acting
- Product Status :
- Active
- Shaft Detail :
- External Thread M12 x 1.25
- Stroke Length :
- 3.937" (100.00mm)