DMS-20PC-2-YS-C
- Артикул производителя:
- DMS-20PC-2-YS-C
- Производитель/Бренд:
- Murata Power Solutions Inc.
- Краткое описание:
- VOLTMETER 20VDC LED PANEL MOUNT
- Производитель :
- Murata Power Solutions Inc.
- Категория товара :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.370" (9.40mm)
- Display Type :
- LED - Yellow Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- ±20VDC
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 3.5
- Output Type :
- Reference
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 33.93mm x 21.29mm
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- PC Pin
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 5VDC