IMD23161
- Артикул производителя:
- IMD23161
- Производитель/Бренд:
- Red Lion Controls
- Краткое описание:
- AMMETER 2A LED PANEL MOUNT
- Производитель :
- Red Lion Controls
- Категория товара :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.560" (14.20mm)
- Display Type :
- LED - Red Characters
- Features :
- Excitation Supply, Serial Communications Output
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Measuring Range :
- ±2A
- Measuring Type :
- Current
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 6
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Ammeter
- Voltage - Supply :
- 115VAC, 230VAC