F3SG-4RA0240-14
- Артикул производителя:
- F3SG-4RA0240-14
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Machine Safety - Light Curtains
- Beam Pitch :
- 10mm
- Detection Capability :
- 14mm
- Features :
- Blanking, Muting Function
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Number of Beams :
- 23
- Operating Range :
- 0.3m ~ 10.0m
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Protection :
- Finger
- Protective Height :
- 240mm
- Voltage - Supply :
- 24VDC