GLA1R205
Артикул производителя:
GLA1R205
Производитель/Бренд:
Sprague-Goodman
Краткое описание:
FIXED IND 1.2UH 120MA 2.3OHM SMD
Производитель :
Sprague-Goodman
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
120 mA
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
1.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
13 @ 7.96MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±5%