TO1608-101M
- Артикул производителя:
- TO1608-101M
- Производитель/Бренд:
- Tamura
- Краткое описание:
- FIXED IND 100UH 300MA 1.27OHM SM
- Производитель :
- Tamura
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.27Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 9MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.115" (2.92mm)
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%