T1812-101J
- Артикул производителя:
- T1812-101J
- Производитель/Бренд:
- Tamura
- Краткое описание:
- FIXED IND 100UH 150MA 8 OHM SMD
- Производитель :
- Tamura
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 150 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 8Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 8.5MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.143" (3.63mm)
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 796 kHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 40 @ 796kHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
- Supplier Device Package :
- 1812
- Tolerance :
- ±5%