T1812-180J
Артикул производителя:
T1812-180J
Производитель/Бренд:
Tamura
Краткое описание:
FIXED IND 18UH 270MA 2.8 OHM SMD
Производитель :
Tamura
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
270 mA
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
37MHz
Height - Seated (Max) :
0.143" (3.63mm)
Inductance :
18 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±5%