T1008-2R7G
- Артикул производителя:
- T1008-2R7G
- Производитель/Бренд:
- Tamura
- Краткое описание:
- FIXED IND 2.7UH 290MA 3.55OHM SM
- Производитель :
- Tamura
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 290 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 3.55Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 140MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.089" (2.25mm)
- Inductance :
- 2.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 7.9 MHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 1008 (2520 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 22 @ 25MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.106" L x 0.098" W (2.70mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 1008 (2520 Metric)
- Tolerance :
- ±2%