AIP0530GX-2R2MPBDG
- Артикул производителя:
- AIP0530GX-2R2MPBDG
- Производитель/Бренд:
- INPAQ Technology Co., Ltd
- Краткое описание:
- POWER INDUCTOR 5.7X5.4X3 2.2UH 2
- Производитель :
- INPAQ Technology Co., Ltd
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 9.2A
- Current Rating (Amps) :
- 9.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 14.5mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 34MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Alloy Powder
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%