SH150T-0.30-176
Артикул производителя:
SH150T-0.30-176
Производитель/Бренд:
Amgis, LLC
Краткое описание:
FIXED IND 176UH 300MA 1.4 OHM TH
Производитель :
Amgis, LLC
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.10mm)
Inductance :
176 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.433" L x 0.441" W (11.00mm x 11.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%