SH150T-0.20-118
- Артикул производителя:
- SH150T-0.20-118
- Краткое описание:
- FIXED IND 118UH 200MA 1.8 OHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 200 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.8Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.201" (5.10mm)
- Inductance :
- 118 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Horizontal - Corner Terminals
- Size / Dimension :
- 0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%