SH150T-0.82-78
- Артикул производителя:
- SH150T-0.82-78
- Производитель/Бренд:
- Amgis, LLC
- Краткое описание:
- FIXED IND 78UH 820MA 300 MOHM TH
- Производитель :
- Amgis, LLC
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 820 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 300mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.311" (7.90mm)
- Inductance :
- 78 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Material - Core :
- Iron Powder
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Horizontal - Corner Terminals
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.551" L x 0.559" W (14.00mm x 14.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%