SWT-1.02-168
- Артикул производителя:
- SWT-1.02-168
- Производитель/Бренд:
- Amgis, LLC
- Краткое описание:
- FIXED IND 168UH 1.02A 400MOHM TH
- Производитель :
- Amgis, LLC
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 1.02 A
- DC Resistance (DCR) :
- 400mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.346" (8.80mm)
- Inductance :
- 168 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Material - Core :
- Iron Powder
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Horizontal (Open)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%