FSLU2520-8R2JP2
Артикул производителя:
FSLU2520-8R2JP2
Производитель/Бренд:
Toko America Inc.
Краткое описание:
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.9 OHM
Производитель :
Toko America Inc.
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
160 mA
DC Resistance (DCR) :
2.9Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
8.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±5%