AIP0630GX-6R8MPBDG
- Артикул производителя:
- AIP0630GX-6R8MPBDG
- Краткое описание:
- POWER INDUCTOR 7.7X6.5X3 3.3UH 2
- Current - Saturation (Isat) :
- 9.7A
- Current Rating (Amps) :
- 5.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 44.5mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 16.5MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%