AIP0630GX-1R0MPBDG
- Артикул производителя:
- AIP0630GX-1R0MPBDG
- Производитель/Бренд:
- INPAQ Technology Co., Ltd
- Краткое описание:
- POWER INDUCTOR 7.7X6.5X3 1.0UH 2
- Производитель :
- INPAQ Technology Co., Ltd
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 20.7A
- Current Rating (Amps) :
- 17.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 5.95mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 48MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Alloy Powder
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%