MCI1608HQR22JHBPDG
- Артикул производителя:
- MCI1608HQR22JHBPDG
- Производитель/Бренд:
- INPAQ Technology Co., Ltd
- Краткое описание:
- FIXED IND 0603 220NH 300MA 1.5OH
- Производитель :
- INPAQ Technology Co., Ltd
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.5Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 400MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 220 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 50 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 8 @ 50MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Tolerance :
- ±5%