144LY-1R6K
Артикул производителя:
144LY-1R6K
Производитель/Бренд:
Toko America Inc.
Краткое описание:
FIXED IND 1.6UH 30MA 1 OHM TH
Производитель :
Toko America Inc.
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
30 mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.374" (9.50mm)
Inductance :
1.6 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial, Vertical
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.335" L x 0.236" W (8.50mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%