FSLM2520-R15J=P2
Артикул производителя:
FSLM2520-R15J=P2
Производитель/Бренд:
Toko America Inc.
Краткое описание:
FIXED IND 150NH 500MA 250 MOHM
Производитель :
Toko America Inc.
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
530MHz
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Inductance :
150 nH
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±5%