300HS-181J=P2
Артикул производителя:
300HS-181J=P2
Производитель/Бренд:
Toko America Inc.
Краткое описание:
FIXED IND 180UH 60MA 5.58OHM SMD
Производитель :
Toko America Inc.
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
60 mA
DC Resistance (DCR) :
5.58Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.3MHz
Height - Seated (Max) :
0.126" (3.20mm)
Inductance :
180 µH
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
50 @ 796kHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±5%