380NB-68NM=P2
Артикул производителя:
380NB-68NM=P2
Производитель/Бренд:
Toko America Inc.
Краткое описание:
FIXED IND 68NH 320MA 290MOHM SMD
Производитель :
Toko America Inc.
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
320 mA
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
550MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
26 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.134" L x 0.106" W (3.40mm x 2.70mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%