MGV2016101R0M-10
Артикул производителя:
MGV2016101R0M-10
Производитель/Бренд:
Laird Technologies - Thermal Materials
Краткое описание:
FIXED IND 1UH 2.6A 69 MOHM SMD
Производитель :
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.9A
Current Rating (Amps) :
2.6 A
DC Resistance (DCR) :
69mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%