MGV2520101R5M-10
Артикул производителя:
MGV2520101R5M-10
Производитель/Бренд:
Laird Technologies - Thermal Materials
Краткое описание:
FIXED IND 1.5UH 2.5A 91MOHM SMD
Производитель :
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
91mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%