PTL1608-F15NT
- Артикул производителя:
- PTL1608-F15NT
- Производитель/Бренд:
- Toko America Inc.
- Краткое описание:
- FIXED IND 15NH 200MA 2 OHM SMD
- Производитель :
- Toko America Inc.
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 200 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 2Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.65GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 15 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 7 @ 100MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±3%